Cestou majstra (2)

Je zvláštne ticho
To ticho pred úsvitom
Len myseľ melie
Daj pozor!
Kto strachu
prizná miesto
Ten dovidí
Až za obzor

Na nebo Boh si maľuje
Pre teba odkazy
Dúhou po daždi
Trhajú sa povrazy

Kto s dualitou bojuje
Životom tápe
Kto iba pozoruje
Ten svet chápe

Rodí sa Nový človek
Niekde v kriku
Niekde v tichu
Donaha Duša zvlečená
Odhadzuje ľudskú pýchu

A v zabudnutom rohu záhrady
Zavoňal z dúhy kvet.

Deti

21.05.2025

Deti neprichádzajú z vás, prichádzajú cez vás. Niekedy sú úplne cudzie, nie sú vaše, nechovajú sa ako vy, majú iné sny, iné plány ako sú tie vaše. Sú z iného sveta ako je ten váš. Ak to príjmete, vyhrali ste. Vy aj „vaše“ dieťa.

Zostať človekom

19.05.2025

Iba jednu vec si stráž Nestrácať svoju božskosť Nedovoliť zlu Dostať sa pod kožu až na kosť Iba jednu vec si stráž Nech tvorivosť žije V každej bunke tela Nech srdce lásky bije Iba jednu vec si stráž Čistotu svojho chrámu Sleduj cesty dychu Miesta, kde lúče svetla sa lámu Iba jednu vec si stráž Zostať človekom Prijať vlastnú silu Ona je tým všeliekom.

Ak opakuješ slová

18.05.2025

Ak opakuješ slová Daj pozor aké Nie je to len reč Nie je to iba slovo…dáke. Vibruj zvukom Na frekvencii lásky Do vedomia vpísané Nech netvorí ti vrásky. Babylon nepadol Žije a rastie v súhlase Tak prestaň byť účastník Pozoruj Spoznáš ich po hlase. Tých Čo z ľudí robia ovce, čo zabudli sa pýtať Čo oklamať sa dali slovom Do sietí dali sa chytať. Omámení svetlom [...]

peter matyšák

Vinársky svet smúti: Odišla legenda Peter Matyšák

20.09.2025 17:15

Vinár Peter Matyšák, jeden z priekopníkov enogastronómie - párovania jedla s vínom, zomrel vo veku 73 rokov.

Horská služba zachraňovala Poliakov

Horská služba zachraňovala Poliakov, prečkali noc v oblasti Štrbského Soliska

20.09.2025 14:32

Horskí a leteckí záchranári zasahovali v sobotu vo Vysokých Tatrách pri pomoci dvom poľským horolezcom.

Tomáš Garrigue Masaryk

Masaryk mal pocit, že zomiera, a myslel na hlupáka Hlinku. Prečo? Táto história Čechov a Slovákov rozdeľuje, tvrdí expert

20.09.2025 14:00

Mal to byť posledný odkaz verejnosti od prezidenta Tomáša Garriguea Masaryka.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Ukončil som vojnu v polícii, zastabilizoval ju. Minister opustil svoj rezort, reagoval Karas

20.09.2025 13:56, aktualizované: 18:17

Debata Šutaja Eštoka a Karasa sa dotkla stavu polície, konsolidácie verejných financií, výzvy na generálny štrajk, ale aj odvolania šéfa SIS.