Nový svet alebo Matrix. Vyberte si!

Ešte jedno malé zamyslenie a pohľad na dnešný svet. Zdanlivo nesúvisiaca téma s mojim včerajším príspevkom. A predsa stále o tom istom.

Prvý a posledný návrat a opäť výňatok z článku Sci-fi alebo realita? O tom, či je to ozaj len sci-fi, to nech si každý uváži sám…

Tomáš Keltner: Domnievam sa, že naším zámerom a cieľom by teraz malo byť uvádzanie do slobodnejšieho stavu skrz naše vlastné poznávanie a učenie sa rozoznávať pravdu od lži, učiť sa mimozmyslovo vnímať, aby sme neboli závislí od toho či onoho zdroja, ale aby sme boli schopní sami rozoznávať, či s nami nie je manipulované. Kľúčový je napríklad rozvoj intuície. V tom sú omnoho lepšie ženy, preto je potrebné načúvať ženám, vnímať ich, aj keď my muži s tým máme niekedy problém. Je na nás, aby sme vytvorili tím, tím páru muža a ženy, aby sme sa vzájomne dopĺňali, a nie prekrikovali. Do budúcnosti je veľmi dôležité nezabíjať v deťoch mimozmyslové vnímanie, intuíciu a čistotu tak, ako sme to robili doteraz. A aby sa začalo hovoriť o emóciách tak, ako to v skutočnosti je, ako o alergickej reakcii tela na rozum, nie ako o niečom, čo by sme mali chcieť dosiahnuť. Pretože reklamy nás stále lákajú na emócie pri riadení vozidla, na emócie v kine…

  V súvislosti s tým, by som chcel upozorniť na jedno veľké nebezpečenstvo, ktoré prichádza s virtualizáciou vnímania a emócií pomocou rôznych prilieb a okuliarov. Pretože tu hrozí jedna vec, ktorá je už za hranicou paranoje a konpširácie, a to je skutočnosť, že ak človeka privediete cez hru a zážitok v kine a nasadíte mu špeciálne okuliare, ktoré sa napoja na jeho zmysly, tak ten človek si už neuvedomí,že to, čo je do tela nahrávané a implantované skrz špeciálne okuliare, nie je skutočná realita. Predstavte si, že vám dá niekto okuliare, o ktorých vám povie, že zvýšia váš zážitok v kine. To je dôvod 3D okuliarov, to je dôvod všetkého, čo sa deje – ide o to, aby sme na seba dobrovoľne nasadili nejakú techniku a zvykali si na ňu. Inak sa to nedá urobiť, musíme to urobiť dobrovoľne. Keď si nasadíme tie okuliare, tak nám bude ukazovaný reálny svet, ale v priebehu toho reálneho ukazovania budeme preprogramovaní a zabudneme, že máme tie okuliare na sebe a z kina v nich odídeme. A štandardný svet sa začne miešať s virtuálnym, až zostaneme ako bioroboti, ako v Matrixe, na ktorý sa mnoho ľudí ešte stále pozerá ako na sci-fi film. Skúste sa na ten film pozrieť ešte raz a pozornejšie…

Lev reve najviac, keď umiera. Ale je to stále lev a neradno ho podceňovať. Ak sa niekto naučí pracovať so svojimi emóciami , naučí sa pracovať aj so svojim strachom. A vôbec by sme nemali diskutovať o tom, či nejaká informácia vyvoláva v niekom strach alebo nie. To by sa o pravde nesmelo informovať vôbec, pretože pravda je, bohužiaľ, taká, že sa jej človek môže niekedy zľaknúť. Vnímajte to skôr ako inšpiráciu, aby si čitateľ napríklad povedal. „Preboha, čo to tu ten človek melie?“ A začal sa o to zaujímať, čítať články, knižky a dostávať sa k iným, ďalším informáciám a rozvíjal svoje mimozmyslové vnímanie tak, že si mnoho tých informácií bude schopný zaobstarať sám. Pretože fakt je ten, že sme zámerne manipulovaní, či už prostredníctvom médií, či zábavného priemyslu. A na to sú používané naše emócie. A z logiky veci, ak sa naučíme pracovať so svojimi emóciami, bude ťažšie nás – a tým nehovorím, že to nepôjde – manipulovať a ovládať. To, že niektoré plány nevychádzajú, by som vôbec nebral ako nejaký dôvod byť pokojnými. Bral by som to ako obrovskú nádej, že u mnohých ľudí rastie vedomie a túžba vnútorným spôsobom, nie vonkajším pomocou boja a vojakov, zmeniť svet k lepšiemu, pokračovať ďalej. Ak sa naučíme so sebou pracovať, naša moc bude väčšia než moc zbraní. Ale musíme mať oči otvorené.   

(Zdroj:Vitalita, december 2014)

PS: Boj o moc je len boj o energiu. O našu energiu. Tak nedovoľme, aby z nás niekto urobil biorobotov a menil v nás len baterky. Aj to len natoľko silné, aby sme vládali robiť, ale nie myslieť…

Deti

21.05.2025

Deti neprichádzajú z vás, prichádzajú cez vás. Niekedy sú úplne cudzie, nie sú vaše, nechovajú sa ako vy, majú iné sny, iné plány ako sú tie vaše. Sú z iného sveta ako je ten váš. Ak to príjmete, vyhrali ste. Vy aj „vaše“ dieťa.

Zostať človekom

19.05.2025

Iba jednu vec si stráž Nestrácať svoju božskosť Nedovoliť zlu Dostať sa pod kožu až na kosť Iba jednu vec si stráž Nech tvorivosť žije V každej bunke tela Nech srdce lásky bije Iba jednu vec si stráž Čistotu svojho chrámu Sleduj cesty dychu Miesta, kde lúče svetla sa lámu Iba jednu vec si stráž Zostať človekom Prijať vlastnú silu Ona je tým všeliekom.

Ak opakuješ slová

18.05.2025

Ak opakuješ slová Daj pozor aké Nie je to len reč Nie je to iba slovo…dáke. Vibruj zvukom Na frekvencii lásky Do vedomia vpísané Nech netvorí ti vrásky. Babylon nepadol Žije a rastie v súhlase Tak prestaň byť účastník Pozoruj Spoznáš ich po hlase. Tých Čo z ľudí robia ovce, čo zabudli sa pýtať Čo oklamať sa dali slovom Do sietí dali sa chytať. Omámení svetlom [...]

Španielsko pápež Lev XIV. návšteva

Pápež navštívil politicky rozdelené Španielsko. Krajinu chce prebudiť a požehná aj slávnu Sagradu Familiu

06.06.2026 12:23

Pápež Lev XIV. pricestoval na sedemdňovú návštevu Španielska, svoju zatiaľ najdlhšiu cestu v Európe.

petrohrad

„Zostaňte doma a nevychádzajte na ulicu.“ Petrohrad hlási masívny útok dronov. Kde je Putin?

06.06.2026 11:40

Druhé najväčšie mesto Ruska sa ocitlo pod rozsiahlym útokom ukrajinských bezpilotných lietadiel.

Robert Fico

Fico odcestoval na miesto, kde sa rozhodovalo o osude Európy. Uctí si tam obete

06.06.2026 11:25

Položí vence k pamätníku padlých vojakov.

rusky starlink, satelit

Rusko chystá vlastný Starlink. Muskova sieť mu už raz narobila problémy

06.06.2026 11:10

Terminály Starlink nie sú v Rusku vzhľadom na ruskú inváziu na Ukrajinu oficiálne dostupné.