Založ si blog

Verím, veríš, veríme. . . alebo nájdi svoju vieru a ži.

Áno…v podstate sme všetci veriaci. Všetci veríme. Akurát každý niečomu inému. Aj keď slovo veriaci si mnohí spájame len s ľuďmi, čo veria v Boha, v Ježiša, chodia do kostola alebo veria, že raz budú v nebi za svoje pozemské hriechy spasení. Iní zas veria, že keď budú meditovať, že ich duša nájde pokoj, riešenia životných situácií a že to, čo v meditácii zažijú, je možno viac skutočné ako skutočný život.

Ja napríklad tiež verím. Verím, že po každej noci príde ráno. Ak by náhodou neprišlo, uverím, že Zem zomiera, alebo že som zomrela ja. Okrem toho, verím v spústu iných vecí, aj keď zas až tak veľa ich nie je, lebo som odjakživa neveriaci Tomáš. Musím totiž veľa vecí zažiť na vlastnej koži, pocítiť v srdci, aby som uverila. Aj keď zažiť na vlastnej koži znamená aj riziko bolesti. No za to uverenie to stojí. Či už na tele alebo na duši.včielky

Verím napríklad, že Rozprávka je čistá krásna duša, že z Firena raz vyrastie múdry muž, ktorý možno uverí aj v to, o čom dnes pochybuje. A verím, že Svetlo tu bude ešte dlho svietiť, provokovať a zobúdzať naše prispaté vedomie. Verím v čistú lásku a verím, že smiech lieči.

Bez viery sa totiž žije akosi ťažko. Bez viery život stráca zmysel. S vierou je to tak…Uvedomte si, čomu v živote veríte a pochopíte, o čom je váš život. Či je to len zlý sen so slzavým údolím plným bolesti a zlých ľudí alebo prechádzka rozkvitnutou lúkou s kvetmi nádherných farieb a vôní.

Lebo nie je pravda, že nie sme veriaci. Všetci veríme. Minimálne tomu, že keď sme narodili, tak raz aj zomrieme. Ale to nestačí na to, aby sme prežili plnohodnotný krásny život. Tým ho robí okrem iného aj správny druh viery. A ktorý je to ten správny? No predsa ten, ktorý nás robí šťastným človekom.

Sloboda žitia

24.09.2019

Návyk či zvyk Vedomie ospalé Nevedomé sny Len krátke záblesky Cesty zahmlenej Vynorenej z tmy Život nás vláči Kým spíme Nasledujúc sen Čo niekto iný sníva Kráčajúc blízko nás A vrhajúc svoj tieň Sloboda čaká na tých Ktorí túžia prebudiť sa Dušou sa dotknúť bytia Opustiť strach Nájsť vôlu Do plnosti žitia.

Právo byť iný

23.08.2019

Odkloň sa zo stáda A budeš zabudnutý Staneš sa štvanou zverou Za kúsok slobody Za vlastné rozhodnutie Neriadiť sa ich vierou Odkloň sa zo stáda A pochopíš Kde radosť pramení Že nie je jedna cesta Že život stojí za to V prúde premeny Odkloň sa zo stáda A zahoď minulosť Budúcnosť prestaň riešiť Svet je prenádherný Z tu a teraz tvor Nech aj iní môžu sa tešiť.

V údolí bohov

21.08.2019

Kde láska presakuje zo všetkých starých rán Kde iba dýchať stačí A otvárajú sa krídla tajných brán Tam v pokore Do kolien padám Na srdce kladiem ruku Tam trubadúra hlas Rozvlnil tancom lúku Tam malá víla zametá cestu lesnú A kríž je krížom Má geometriu presnú To pokrivenie času Prinieslo duši spásu.

Joie Biden

Biden sa postaví Trumpovi. Získal dostatok hlasov demokratov

06.06.2020 06:19

Bývalý viceprezident USA Joe Biden si zabezpečil nomináciu Demokratickej strany pre novembrové prezidentské voľby.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Kamarátstvo s SMK stroskotalo. Matovičov kalkul alebo naivita?

06.06.2020 06:00

Prezidentka Zuzana Čaputová zdvihla varovný prst. Ak koalícia pri novom prokurátorovi necúvne, vráti zákon do parlamentu?

pocasie-6-6-2020

Kam zmizli letné dni? A kedy sa vrátia?

06.06.2020 00:00

Teplý vzduch, frontálne systémy - čo môže vyjsť z takéhoto mixu v počasí? Kto dostane riadnu porciu slnečných lúčov a kto búrku?

USA / armáda / vojak /

Trump nariadil zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku

05.06.2020 23:22

Americký prezident Donald Trump mal nariadiť Pentagónu, aby do septembra 2020 stiahol z Nemecka takmer 10-tisíc amerických vojakov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 443993x
Priemerná čítanosť článkov: 2037x

Autor blogu